Site Loader
Vinç Operatörlerinin Karşılaştığı Tehlikeler ve Kaza Sonrasında Ne Olur?

Vinç Operatörlerinin Karşılaştığı Tehlikeler ve Kaza Sonrasında Ne Olur?

Vinç operatörleri büyük bir felaketle sonuçlanan yaralanma riskiyle karşı karşıyadır. Ve İş Makineleri vinç kazaları her zaman ihmalden kaynaklanmasa da, çoğu zaman önlenebilir.
İşçiler şantiyelerde birçok tehlikeyle karşı karşıya kalırken, vinç operatörleri genellikle felaketle sonuçlanan yaralanmalar için risk altındadır. Kasım ayının başlarında, Kansas City’de bir vinç operatörü, içinde bulunduğu vincin düşmesinin ardından öldü. Ekim ayında, Philadelphia’da bir vinç, bir işçiyi 125 feet yere fırlatan bir kaldırım ızgarasının üzerinden geçti.

Vinç kazalarının yaygın nedenleri şunlardır:
– Yüklü elektrik hatlarıyla temas eden bir bom veya vinç –
Düşen yükler –
Arıza arızaları

Vinç kazaları her zaman ihmalden kaynaklanmamakla birlikte, çoğu zaman önlenebilir. New Jersey’de, bir üreticinin nominal kaldırma kapasitesi 10 tonun üzerinde olan vinçlerle çalışan operatörlerin devlet tarafından verilmiş bir lisansa sahip olması gerekir.

Çalışma Bakanlığı’nın Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), vinç işletimi için uygun uygulama ve bakımı belirten kapsamlı kurallara sahiptir. Bununla birlikte inşaat, son teslim tarihlerinin bir endüstrisidir ve bir proje programın gerisinde kaldığında güvenlik zarar görebilir.

Yaralı vinç operatörleri ve kaza kurbanları genellikle ağrı ve ıstırapla karşı karşıya kalır, bu da tıbbi faturaları sürekli olarak arttırır ve kaybedilen çalışma süresinden kaynaklanan gelirleri azaltır. Bazen yaralanmaları işe geri dönmelerini engeller. En kötü durumda, aile ve arkadaşlar sevdiklerini kaybeder.

Vinç kazalarında yaralanan işçilerin tazminat talepleri olabilir. Ancak işçi tazminatı, yaşanan yaralanmalara göre destek sağlarken, çoğu zaman tüm masrafları karşılamıyor veya kaybedilen ücretleri telafi edemiyor.

Koşullara bağlı olarak, işte yaralananlar başka hak taleplerine sahip olabilir. Dikkate alınması gereken önemli sorular şunları içerebilir: –
Kazanın meydana geldiği alan inşaat şirketi tarafından yeterince denetlendi mi ve uygun güvenlik önlemleri alındı ​​mı?
– Müteahhitler işin içinde olsaydı, müteahhit firma uygun şekilde davrandı mı?
-Vincin çalıştırılmasıyla ilgili uygun güvenlik önlemleri alındı ​​mı? Örneğin, durum gerektirdiyse, güvenli prosedürü sağlamak için gözcüler kullanıldı mı?
-Vincin kendisi arıza veya başka bir eksikliğe maruz kaldı mı?

Vinçle ilgili bir inşaat kazasında siz veya bir aile üyesi yaralandıysa, bu soruların yanıtlanması çok önemlidir. İnşaat kazası soruşturması ve davalarında güçlü bir geçmişe sahip deneyimli bir New Jersey avukatıyla iletişime geçin.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri