Site Loader
Video Yeniden Tasarlanan Takeuchi TL8R2 Yeni Sürünme Moduna Sahip

Video Yeniden Tasarlanan Takeuchi TL8R2 Yeni Sürünme Moduna Sahip

TL8R2, Takeuchi’nin en yeni kompakt paletli yükleyicisidir ve önceki nesil TL8R’nin yeniden tasarımını temsil eder. Bu videoda, yeni Sürünme Modunun nasıl çalıştığı da dahil olmak üzere bu CTL’de yeni olan her şeyi açıklıyoruz. Aşağıdan kontrol edin.

Video Yeniden Tasarlanan Takeuchi TL8R2 Yeni Sürünme Moduna Sahip

Takeuchi, iş makineleri altı yıl önce TL8 kompakt paletli yükleyiciyi tanıttı. Bu, şirket için yeni bir adlandırma kuralı içeren bir CTL serisinin bir parçasıydı; TL8 – kabaca 8,500 pound’luk bir makine – TL230 Series 2 adlı bir yükleyicinin yerini alıyordu.

Ve aynı TL8 hala mevcut olsa da, Takeuchi başka bir model satmaya başladığından beri, TL8R – biraz daha ağır, biraz daha güçlü bir model ve birkaç onay kutusu daha işaretlendi.

Şimdi Takeuchi, TL8R’yi aldığını ve tamamen yeniden tasarladığını söylüyor. Sonuç, Takeuchi’nin büyük bir yükseltme olduğunu söylediği yeni bir radyal kaldırma CTL’si olan TL8R2’dir.

Yüksek Akış ve Yeni Sürünme Modu

TL8R2, Takeuchi’nin CTL serisinin tam ortasında, altında iki küçük model ve üzerinde üç büyük model bulunur. Ve bir orta çocuk olarak Takeuchi, TL8R2’nin çok yönlülük göz önünde bulundurularak tasarlandığını söylüyor.

Şirket, bu yükleyicinin çok çeşitli uygulamaları idare edebileceğini söylüyor. Çeşitli uygulamalardan bahsetmişken, bu makinedeki standart yardımcı hidrolik akış dakikada 19,1 galon iken, 3,045 psi’de dakikada 33,8 galon veren yüksek akış seçeneği mevcuttur.

Ve yüksek akış konfigürasyonunu tercih ederseniz, Takeuchi yeni bir Sürünme Modu atar. Dolayısıyla, hendek, yeke, çim biçme makinesi, soğuk planya gibi bir ataşmanınız veya tutarlı ve tekrarlanabilir bir seyir hızı gerektiren başka herhangi bir aletiniz varsa, TL8R2’yi bu yeni Sürünme Moduna atabilirsiniz ve bu, makinenin ilerleme kolunu ölçmek zorunda kalmadan tam olarak ataşmanınıza göre ileri hızı.

Sürünme modu, monitörde yeşil bir Salyangoz simgesi görünene kadar sol kumanda çubuğundaki tetiği çekip basılı tutarak etkinleştirilir. Etkinleştirildikten sonra, bu hızı tam olarak çevirebilmek açısından, sürünme modu, 20 hız artışından oluşan bir aralıkta 0,09 mil ile 3,11 mil / saat arasında bir hız seçmenize olanak tanır.

Ve bu hızı bir kez kilitledikten sonra, kumanda çubuğunu tamamen ileri veya tamamen geri itebilirsiniz ve makine yalnızca ayarlanan hızda ileri veya geri hareket eder.

Başka bir çekme ve tutma modu iptal eder.

Hidrolik, Motor Gücü ve Performansı

Biraz daha hidrolik ayrıntıya girersek, TL8R2, yarım inçlik kuplörler, kasa tahliyesi ve standart 14 pimli konnektöre sahip düz yüzlü, basınç tahliye eden bir kuplör bloğuna sahiptir. Ataşman kaplini açısından, makinenizin bir kanopisi varsa, kabinli makinelerde hızlı bir hidrolik bağlantı alacaksınız.

Hidrolik kapalıyken, motor gücünden bahsedelim. TL8R2, dizideki TL8 ile aynı 74,3 beygir gücüne ve 192 lb-ft tork değerlerine sahiptir – bu, bir DOC ve bir DPF ile aynı turbo şarjlı Tier 4 Final Kubota V3307-CR motora sahip oldukları için mantıklıdır.

Daha önce de söylediğim gibi, bu makine TL8’den biraz daha ağır, kanopi ve kabin konfigürasyonları için sırasıyla 8,807 veya 9,182 pound ağırlığında. TL8, 8,455 pound veya 8,631 pound ağırlığındadır.

Kaldırma performansı açısından, TL8R2’nin radyal kaldırma tasarımı, 6,041 pound’luk bir devrilme yükü sunarken, devirmenin yüzde 35’indeki nominal çalışma kapasitesi 2,116 pound’dur.

TL8R2, tamamen kaynaklı, tek parçalı bir yükleyici çerçevesine sahiptir ve makinenin dayanıklılık odaklı tasarımının bir parçası olarak Takeuchi, şokları ve yükün ağırlığını makinenin çerçevesine aktaran ayarlanabilir yükleyici kolu durdurucuları uyguladı. makinenin ömrünü uzatmak için yükleyici kolları.

Çift redüksiyonlu planet tahrikler sayesinde kova koparma kuvveti 6,204 pound, kaldırma kolu koparma kuvveti 5,957 pound ve çekiş kuvveti çok yetenekli 9,733 pound’dur. Bu makinede en yüksek hız saatte 7 mil.

Alt takım tasarımı

Alt takıma geçersek, bu, Takeuchi’nin söylediği çoklu entegre çapraz elemanlara sahip açık bir çerçeve tasarımıdır, sadece güçlü bir tasarım değil, aynı zamanda temizlenmesi daha kolaydır.

Ayrıca Takeuchi, CTL modellerinin her birine özgü alt takım bileşenleri tasarladığını söylüyor. Bu, her bir alt takımın o modelin belirli yetenekleri için özel olarak üretildiği anlamına gelir.

Bu alt takım ayrıca, iz bırakmayı önlemek için palet ve silindirler arasındaki temas noktalarını koruyan çift ve üçlü flanşlı silindirlerin bir kombinasyonuna sahiptir. Silindirler, kir ve diğer kirletici maddeleri uzak tutmak için kalıcı olarak kapatılmıştır.

İki palet genişliği seçeneği sunan TL8’den farklı olarak, TL8R2 yalnızca tek bir 15,7 inçlik lastik palet sunar. Bu palet zemin basıncı, bir kanopiniz varsa 4,5 psi ve bir taksiniz varsa 4,6 psi’dir.

Taksi

Basınçlı kabinden bahsetmişken, belirttiğimiz gibi, bu mevcut bir seçenek. Katlanabilir kapı, klima, ısıtma, buz çözme ve ön silecek ile donatılmıştır. Telefonunuzu bağlamak için bluetooth özellikli bir AM / FM radyo da bulacaksınız.

Taksi ya da kanopi konfigürasyonu için giderseniz gidin, Takeuchi, TL8R2’nin operatör istasyonunu, makine çalışma verilerini ve arka görüş kamerasından görünümü görüntüleyebilen yeni 5,7 inç renkli ekran dahil olmak üzere otomotiv tarzı konfor özellikleriyle donattığını söylüyor.

Ayrıca sızdırmaz bir basmalı anahtar bankası, az çaba gerektiren pilot kontrolleri ve orantılı yardımcı anahtarlar bulacaksınız.

Bakım

Bakıma devam eden TL8R2, kritik makine bileşenlerine erişim ve koruma sağlamak için büyük, kilitlenebilir bir servis kapağına ve ağır hizmet tipi çelik bir kapıya sahiptir.

Arka kapı, yan yana açılır soğutma modülüne erişmenizi sağlar. Makinenin arkası ayrıca motor yağı seviye çubuğu, motor yağı dolumu, hava temizleyicileri, hidrolik yağı kontrol göstergesi ve yakıt su ayırıcısı dahil olmak üzere günlük bakım noktalarınıza erişmenizi sağlar.

Kabini yukarı kaldırırsanız, hidrolik bileşenlere, son işlem sistemine, motorun ön yarısına ve hidrolik pompalara erişebilirsiniz. Hidrolik tank ve filtre için erişim, makinenin sağ arka kulesinde bulunur.

Makine aynı zamanda döküntülerin temizlenmesi için büyük çıkarılabilir göbek tavalarına sahiptir.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Post Author: admin