Site Loader
Tek Çift Tamburlu Silindir Her Biri Ne Zaman Kullanılmalı

Tek Çift Tamburlu Silindir Her Biri Ne Zaman Kullanılmalı

Büyük bir proje için biraz zemin hazırlamanız gerekiyor mu? Temel atmadan önce engebeli araziyi düzeltmeniz gerekebilir. Ayrıca toprağı veya asfaltı da düzleştirebilirsiniz. İş ne olursa olsun, bir tambur silindiri kullanmalısınız. Bu makine iki şekilde gelir ve doğru olanı seçmeniz yeterlidir. Tek ve çift tambur silindirinin ne zaman kullanılacağına dair bir kılavuz.

Yol Silindiri Nedir?

Yol silindiri devasa bir hareketli sıkıştırıcıdır. Çoğu insan yol silindirini farklı bir adla, buharlı silindirle bilir. Öğeleri ezmek ve düzleştirmek için tambur olarak bilinen dairesel bir tekerlek kullanır.

Silindirin motoru tekerleği yüksek bir hızla döndürür. Ayrıca arkasında çok fazla güç var. Büyük veya ağır nesneleri bile bu şekilde yuvarlayabilir.

Yol silindiri için en yaygın kullanım, inşaattır. İşçiler, asfalt döşemelerini kolaylaştırmak için yolları düzleştirir. Ayrıca, yapıları kolaylaştırmak için temelleri yıkar ve düzleştirir. Yol silindiri kullanarak küçük bir alana çok fazla toprak yerleştirebilirsiniz.

Yol silindirleri çok pahalıdır. Yapabileceğiniz en iyi şey, ihtiyacınız olduğunda sıkıştırma ekipmanı kiralamaktır . Aksi takdirde araç için çok para ödersiniz. Ardından, saklamak ve çeşitli iş sitelerine taşımak için ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ücretler, özellikle de ekipman kiralama çok ucuz olduğunda, düşük bir yatırıma neden olur .

Tambur Merdane Çeşitleri

Tek tambur silindiri, iki silindir türünden biridir ve çift tambur silindiri diğeridir. Onları kolay bir şekilde ayırt edebilirsiniz.

Tek bir tamburun bir dev dairesel çarkı vardır. Bir çift tambur, bu tekerleklerden ikisine sahiptir, genellikle biri sürücünün önünde, diğeri arkasındadır. Açıktır ki, çift tambur tipi tambur silindiri aynı anda daha fazla nesneyi düzleştirecektir. Bu daha iyi mi? Cevap işinize bağlıdır.

Tek Tamburlu Silindiri Anlamak

Bir tek Silindiri makine bir ağır iş parçası. Önde dev bir tambur varken arkada özel lastikler var. Bu lastikler daha sağlamdır ve çoğu patlamayı önleyebilir. Şantiyelerde ve yollarda çalışırken bu ağır hizmet lastiklerine ihtiyacınız var.

Tek tamburlu silindirde, sürücü orta bölümde oturur. Bu bölüme taksi denir. Yüksek oturur ve sürücüye yakındaki bölgenin harika bir görüntüsünü verir. Çalışan, silindiri kullanacağı yerleri görebilir.

Tek Tamburlu Merdanenin Avantajları

Tek tamburlu silindirin harika bir seçim olduğu birkaç kullanım alanı vardır. Çift tamburlu silindirden daha küçüktür. Şık boyutu sayesinde tekli tambur tipi ile daha dar alanlarda çalışabilirsiniz.

Tek tambur silindiri hazırlık çalışmaları için mükemmeldir. Bir kaldırım veya araba yolu için zemini kolayca düzleştirebilirsiniz. Bu cihazlar aynı zamanda otoyol asfaltlama ve binalar için temeller oluşturmak için de iyidir.

Tek tamburlu silindirler, tamburun bulunduğu yerde daha ağırdır. Bu ekstra ağırlık nedeniyle bazı zemin yüzeylerinde yuvarlanmayacaktır. Arkadaki tekerlekler nedeniyle silindir, kendi boyutundaki bir araç için iyi bir manevra kabiliyetine sahiptir.

Çift Tamburlu Silindiri Anlamak

Çift tamburlu silindirin temel farkı, lastiklerin olmamasıdır. İşinize bağlı olarak bu iyi ya da kötü.

Çift tamburlu silindir, aynı anda sürücünün önünde ve arkasında bulunan nesneleri yumuşatabilir. Takas, çevredeki öğeleri düzleştirirken tamburların silindiri hareket ettirmesidir.

Bu nedenle, çift tamburlu silindirler, tekli tambur ünitelerinin çekişine sahip değildir. Bu araçları özel işler için kullanmayacaksınız. En iyi düz hizmetlerde veya kademeli derecelendirmeli hizmetlerde çalışırlar.

Çift Tamburlu Silindirin Avantajları

Çift tamburlu silindirin faydaları saf güç ve verimliliktir. Bir alan boyunca ikiz tamburları yönlendiriyorsunuz. Yaptığınız gibi, alanı iki kez düzleştirir ve hazırlarsınız. Bu, projenizi daha verimli hale getirir.

Bu ekstra kapsamla, çift tamburlu silindirler asfaltla harika çalışır. Finişerler otoyolun tüm bölümlerini hızlı ve doğru bir şekilde düzleştirebilir.

İşçilerin otoparkları ve yeni yolları düzelttiğini de göreceksiniz. Çift tamburlu silindir, asfaltlamadan önce yüzeyi düzleştirir. Dökme aşamasından sonra, silindir kaldırımı düz hale getirmek için düzleştirir.

Çift tamburlu silindirin gücü, çift çelik tamburundan gelir. Bu cihazlar en az bir ton ağırlığındadır ve çoğu maddeyi aşabilir.

Tambur silindirleri, yüzeyleri hazırlamak ve iyileştirmek için mükemmeldir. Sadece doğru olanı seçmen gerekiyor. Çift tamburlu silindir, ağır iş asfalt uygulamaları için en iyi seçimdir. Tek tamburlu silindir, diğer birçok iş için daha iyidir.

(Visited 7 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri