Site Loader
Neden İş Makinaları Sarıdır

Neden İş Makinaları Sarıdır

Buldozerler, vinçler, ön yükleyiciler, madencilik ekipmanları, İş Makineleri forkliftler ve ekskavatörler. Bunlar, inşaat ve hafriyat ekipmanı, taş ocağı ekipmanı ve daha fazlasını tanımlamak için kullanılan genel terim olan “Sarı Eşya” nın birkaç örneğidir.

Açıkçası, çoğu sarıya boyandığı için onlara Sarı Eşyalar denir.

Ama neden sarı?

Birkaç neden var. Birincisi, sarı, dikkat ve görünürlüğü haykıran yoğun bir renktir. İş makinelerinin çevresinde dikkatli olunması zorunlu olduğundan, uyarı rengi olarak sarı kullanılması mantıklıdır.

Ancak güvenlik tek neden değildir.

Psikolojik olarak konuşursak, sarı renk kas enerjisi üretir ve zihinsel aktiviteyi uyarır – her ikisi de herhangi bir çalışma alanında ihtiyaç duyulan şey. Bu, sarıyı tercih etmenin birincil nedeni olmayabilir, ancak canını yakmaz.

Elbette sarı eşyalarda kullanılan tek renk sarı değildir. Turuncu ve flüoresan yeşili ve diğer görsel olarak uyarıcı renkler olan ağır ekipman gördük. Ancak renk ne olursa olsun, kesin olan bir şey var – onları görmeyi özlemeyeceksiniz.

Ayrıca, ağır makineleriniz için metal imalat veya karşı ağırlıklara ihtiyacınız olduğunda, mükemmel bir şekilde boyayın, işi doğru yapmak için SIC-Lazaro’ya güvenin. Hakkında daha fazlasını öğrenin Yeteneklerimiz .

(Visited 5 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri