Site Loader
Mini Ekskavatör Ne İşe Yarar?

Mini Ekskavatör Ne İşe Yarar?

Bu çok iş makinaları yönlü makineler şaşırtıcı bir güç ve maksimum manevra kabiliyeti sağlar.

30.000 veya 40.000 pound veya daha fazla ağırlığa sahip olabilen ekskavatörler , şantiyelerin canavarlarıdır ve maksimum kazma gücü sağlar. Ancak küçük kardeşleri, mini ekskavatörler , boyut olarak sahip olmadıkları şeyleri çok yönlülükte telafi ediyor.

Mini ekskavatörler, kendisini küçük veya orta ölçekli peyzaj, kazma, hendek açma ve sondaj projelerine uygun hale getiren 3.000 pound ila 18.000 poundluk niş alanı kaplar. Standart kepçe ve bıçağın ötesine geçen çok sayıda bağlantı seçeneği, kullanımlarını daha da geliştirir.

Manevra kabiliyeti

Mini ekskavatörler, diğer ekipmanların yerini alabilecek çok amaçlı makineler haline geldi. Boyutları, daha büyük ekskavatörlerin, bekoların ve hatta nokta dönüşlü yükleyicilerin erişmekte zorlandığı yerlerde manevra yapmalarına olanak tanır.

En küçük mini ekskavatörler, neredeyse her alana erişim sağlayan 40 inçlik palet genişliğine sahiptir. Ek olarak, mini ekskavatörler diğer ekipmanlara göre daha hafiftir ve daha az zemin basıncı uygular. Çoğu mini ekskavatör modeli için normal bir askı, römork ve ¾ tonluk kamyonet ile çekme kolaydır.

Salıncak bomları kompakt bir salıncağa sahip olduğundan, mini ekskavatörlerin daha küçük bir iş alanı vardır. Sıfır kuyruğu veya minimum salınımı olan makineler, şantiyede daha düşük bir nesneye çarpma olasılığı ile sınırlı alanda çalışabilir.

Güç ve performans

“Mini” terimi, bir mini ekskavatörün gerçekleştirebileceği görevlerle karşılaştırıldığında neredeyse çelişkili görünüyor. 4.000 ila 6.000 kiloluk bir mini ekskavatör, 10 fit derinliğinde bir çukur kazabilir. Daha büyük 10.000 ila 12.000 kiloluk mini ekskavatörler, 14 fit kadar derin kazılara izin verir.

18.000 kiloluk bir mini ekskavatör kullanan bir operatör, daha derin kamu hendekleri açma, yıkım veya temeller veya havuzlar için topraklama gibi daha fazla güç gerektiren işleri tamamlayabilir.

Bu performansın çoğu, bir zamanlar tam boyutlu ekskavatörler için ayrılmış olan ekipman teknolojisinden geliyor. Örneğin, daha yeni hidrolik sistemler, daha küçük makinelere ek güç sağlar. Bazı üreticiler mini ekskavatörleri, strok sonunda sarsıntıyı ortadan kaldıran yastıklı bom, stik ve kova silindirleri ile donatmıştır. Açılı bıçaklar, operatörlerin bıçağı en iyi çalışma konumu için yapılandırmasına olanak tanır. Sol ve sağ bıçak ayarları, doldurma ve tesviye işlemini hızlandırırken, aşağı doğru ayarlamalar pürüzlü yüzeylerde stabilite sağlar. 

Sabit alt takımlar denge sağlasa da, sabit bir alt takım da mini ekskavatörün genişliğini artırır. Üreticiler bazı mini ekskavatörleri geri çekilebilir alt takımlarla donatıyor. Bu tip alt takım ile bir operatör, dar alanlarda çalışırken arabayı geri çekmek ve ek stabilite için arabayı genişletmek için hidrolik sistemleri kullanabilir. 

Çok yönlülük

Çok çeşitli ataşmanlar, mini ekskavatörlerin çok yönlülüğünü artırır. Ataşmanlar, bıçaklardan ve farklı tür ve boyutlarda kepçelerden burgulara, kompaktör plakalarına, hidrolik kırıcılara ve riperlere kadar çeşitlilik gösterir. Kabine monte edilmiş kontroller, ataşmanlara kolay bağlantı sağlar. 

Farklı bom konfigürasyonları mini ekskavatörlerin yeteneklerini artırır. Standart bom konfigürasyonları maksimum koparma kuvveti ve kaldırma kapasitesi sağlarken, uzun bomlarla donatılmış mini ekskavatörler daha uzağa ulaşabilir ve daha yüksek boşaltma yüksekliklerine sahip olabilir. Daha uzun erişim, operatörlerin ekskavatörü yeniden konumlandırmadan çalışmaya devam etmesini sağlar. Uzatılabilir ve mafsallı bomlar, güç ve kaldırma yeteneklerini kazma derinliğini genişletme yeteneği ile birleştirir.

Tam boyutlu bir ekskavatörün yanında otururken, mini bir ekskavatör daha oyuncak gibi görünebilir – ancak görünümünün sizi aldatmasına izin vermeyin. Yeni teknolojiler, verimli tasarım ve çok yönlü ataşmanlarla birleştirilmiş artan güç, mini ekskavatörlerin kendi başlarına kalmasını sağlar.

(Visited 4 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri