Site Loader
Kullanılmış bir Ekskavatör Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Kullanılmış bir Ekskavatör Satın Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Şey

Bir ekskavatörden iş makinaları sık sık yararlanacaksanız , o zaman bir tane satın almak, her proje için bir tane kiralamaktan daha verimli bir para kullanımı olabilir. Ekskavatörler hem oldukça güvenilir hem de dayanıklıdır, ancak yeni satın almak için pahalı ekipman parçalarıdır, bu nedenle çoğu durumda ikinci el satın almak daha mantıklıdır.

Bununla birlikte, tüm ikinci el makine alımlarında olduğu gibi, ekipmanın değerinden daha fazla sorun çıkaracağına dair açıklayıcı işaretlere dikkat etmeniz gerekir. Potansiyel bir ikinci el ekskavatör satın alımını incelerken, dikkat edilmesi gereken temel hususlar bunlardır.

1. Çalışmaya başladığında çok fazla duman oluşturan bir motor

Bu kulağa hiç mantıklı gelmeyebilir, ancak çok fazla duman oluşturan motorlar bir endişe kaynağıdır; Uzağa giden bir motoru değiştirmek veya onarmak, yeni bir ekskavatör satın almaktan daha pahalıya mal olabilir. Ekskavatör üzerindeki baskının herhangi bir noktada motorun duman çıkmasına neden olup olmadığını görmek için makinenin her işlevini ve her hızı test etmek de önemlidir.

2. Çatlaklar ve ezikler

Ekskavatörler zor ve stresli koşullarda çalışır, bu nedenle ekipmanın bütünlüğü kritik önem taşır. Bir ekskavatörün yük taşıyıcı elemanlarından herhangi birinde (bom, stik veya kova gibi) çatlaklar veya çukurlar, genel makinenin yapısal bütünlüğünün tehlikeye girdiğinin bir işareti olabilir ve bu da, ekipmanın değiştirilmesi gerekeceği anlamına gelebilir. . Kilit bağlantı noktası kaynaklarına özellikle dikkat edin; bunlar genellikle ilk önce yapıya zarar verenler olacaktır.

3. Hidrolikte sızıntılar

Hidrolik pompanın yanı sıra tüm silindirleri, hortumları ve hatları sızıntılara karşı iyice incelediğinizden emin olun. Bir sızıntı varsa, bu mutlaka kusurlu bir makinenin işareti değildir; hidrolikler, bakım ve değişim gerektiren zamanla yıpranır ve daha sonra iyi çalışmaya devam eder. Ancak bir sızıntı varsa, daha sonra değil, daha erken onarılması gerekecektir.

4. Saat ölçerin geçerliliğini onaylayın

Bir ekskavatörün günlük saatlerinin doğru kullanılması çok önemlidir, bu nedenle bir ekskavatör satın almadan önce saat ölçeri kontrol ettiğinizden emin olun. Ne yazık ki, saat sayaçları kurcalamaya karşı korumalı değildir, ancak sayacın geçerliliğiyle ilgili herhangi bir sorunuz varsa, kontrol pedallarını da kontrol edebilirsiniz. Pedallarda yüksek miktarda aşınma varsa, saat sayacının ya çalışmama ya da kurcalanma ihtimali vardır. Eğer kontak önceki sahibi ile bir seçenek olduğunu daha sonra deneyin ve öyle tür projelerin ne ve ne kadar eski olduğuna, kullanıldıktan ne sıklıkta tam bir fikre yakın olarak olsun.

5. Parçalar ve lastikler

Güvenlik önceliği olarak, bir ekskavatörün paletleri (veya varsa lastikleri) çok yakından incelenmelidir. Bir ekskavatörün paletlerinin değiştirilmesi gerekebileceğine dair işaretler şunları içerir:

  • Lastikteki çatlaklar – Paletlerin kauçuğu çok çatlamışsa, bu genellikle kauçuğun ısıya, aşınmaya ve yıpranmaya maruz kaldığı ve potansiyel olarak bordürlere çarptığı anlamına gelir.
  • Paletler gerginliği kaybetmeye devam ediyor – Zamanla gerginlik kaybı beklenecek olsa da, üreticinin önerdiği gerginlik noktasına kadar sıkıştırmanın paletleri yeterince sıkmadığı noktaya ulaştığında paletlerin değiştirilmesi gerekebilir.
  • Kulaklar eksik.

6. Fiyat

Fiyatın önemli bir faktör olduğunu söylemeye gerek yok ve eğer ikinci el ekskavatörün fiyatı çok düşük ayarlanmışsa, bunda çok yanlış bir şeyler olma ihtimali var. Ekskavatörlerle ilgili olarak anlaşılması gereken önemli bir şey, arabaların aksine, değerlerini iyi tutma eğiliminde olmalarıdır. Fiyatlar, makinenin durumuna, kaç saat kullanıldığına ve onunla birlikte satılan ataşmanlara bağlı olarak yine de çılgınca değişebilir, ancak genel bir kural olarak, kaliteli bir ekskavatör için daha büyük bir yüzde harcamayı bekler. makinenin değeri, ikinci el bir araba satın almaktan daha yeniyken.

7. Yedek parçaların mevcudiyeti

Daha eski ekskavatörler ek bir zorlukla karşı karşıyadır; bozulurlarsa, onları onarmak için gereken parçalar artık mevcut olamaz. Yine arabalarla karşılaştırmak gerekirse – otomobiller çok daha büyük miktarlarda üretilir ve bu nedenle otomobil parçaları çok daha büyük miktarlarda üretilir ve bir araba modeli üretilmeyi durdurduktan sonra daha uzun bir süre için yedek parça temin etmek daha kolaydır. Ekskavatörler için üretici desteği, bir makine satın almadan önce araştırma yapmak için çok daha kritiktir.

İkinci el bir ekskavatöre dalmayın

Tüm bu nedenlerden dolayı, kullanılmış ekskavatörünüzü saygın bir kaynaktan satın almanız önemlidir. Size makinenin tam bir test sürüşünü tamamlama özgürlüğünü sağlayacak ve hizmetlerin ve benzerlerinin kusursuz günlüklerini tutan bir tane. Sorun yaşıyorsanız, böyle bir sağlayıcıdır. Ekipmanı 2.000 saat işaretine ulaşmadan satmayı hedefliyoruz ve ekskavatör ekipmanının onarıma ihtiyaç duymadan önce 7.000 ila 10.000 saat dayanmasının beklendiği göz önüne alındığında, bizden ikinci el bir ekskavatör satın almak size çok, çok saatlerce çalışma sağlayacaktır.

Şu anda satışta olan ekskavatörler ve diğer ekipman parçaları hakkında daha fazla bilgi için bu sayfayı ziyaret edin . Ek olarak, herhangi bir sorunuz varsa veya kendi başınıza bir muayene ve test sürüşü ayarlamak istiyorsanız, lütfen yardımsever ekibimizle iletişime geçmekten çekinmeyin.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri