Site Loader
İlk 10 Ekskavatör Şirketi

İlk 10 Ekskavatör Şirketi

İlk 10 ekskavatör , iş makinaları dönen bir platform üzerinde bir bom, kova ve kabinden oluşan ağır bir inşaat makinesidir. Kabin, paletli veya tekerlekli bir alt takımın üzerine oturur.

Kazıcılar olarak da bilinen ekskavatörler, temel olarak temellerin kazılması ve kuyuların sondajı gibi inşaat faaliyetleri için kullanılır. İşte dünyanın en büyük 10 ekskavatör şirketi:

1. Volvo CE

İsveçli otomobil üreticisi Volvo’nun bir yan kuruluşu olan Volvo Construction Equipment , kamyonlar, madencilik ve inşaat makineleri dahil olmak üzere inşaatla ilgili endüstriler için ekipman geliştiriyor, üretiyor ve satıyor.

Volvo CE, 140’tan fazla ülkede ürün ve hizmet sunmaktadır. Volvo tarafından sunulan makineler arasında kompaktörler, finişerler ve yükleyiciler bulunur.

Volvo CE, diğerleri arasında motorlu greyderler, arka çapalar, hidrolik ekskavatör, tekerlekli yükleyiciler, finişerler, asfalt sıkıştırıcılar ve mafsallı taşıyıcılar dahil olmak üzere geniş bir ekipman yelpazesi sunar.  

Volvo, dünyanın en popüler ekskavatör şirketlerinden biridir. Ekskavatörleri, duyarlı gelişmiş hidroliklerle üretilmiştir. Montaj sistemleri, “kolay kova ve takım değiştirme” için çok yönlüdür.

Volvo, paletli ekskavatörünün uzun ömürlü performans, güç, güç ve rakipsiz yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlandığını söylüyor.

2. Caterpillar Inc.

Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Illinois şehrinde bulunan Caterpillar Inc. , küresel ekskavatör üretim endüstrisinin önemli bir payına sahip olan dünyanın en büyük ekskavatör şirketleri listesinde üst sıralarda yer almaktadır.

Şirket, dünyanın en büyük ekskavatörü unvanına sahip bir ön kepçe ekskavatörü olan Bucyrus RH400’ün sahibidir. Makine yaklaşık 980 ton ağırlığındadır.

Caterpillar ekskavatörlerinin dayanıklı ve bakımı kolay olduğu yaygın olarak söylenir. En son teknoloji ve güvenlik özelliklerini içerirler ve her türlü proje için kullanılırlar.

3. Komatsu

Japon çok uluslu Komatsu , Caterpillar’dan sonra dünyanın en büyük ikinci inşaat ve madencilik ekipmanı üreticisidir.

Merkezi Japonya’nın Tokyo eyaletinin Minato şehrinde bulunan şirket, adını 1921 yılında kurulduğu Ishikawa Eyaleti, Komatsu şehrinden almıştır.

Komatsu, yerleşik 3D GPS sistemleri ve diğer teknoloji özellikleriyle teknolojik olarak gelişmiş ekskavatörler üretir.

Şirket, mini ekskavatörlerden daha güçlü büyük madencilik ekskavatörlerine kadar ekskavatör yelpazesi ile oldukça popülerdir.

4. Doosan

Doosan Infracore Company, büyük ölçüde ağır inşaat ekipmanlarının üretimi ve tedariki ile uğraşan bir Koreli çok ulusludur .

Şirket, yüksek performanslı ekskavatörleri, tekerlekli yükleyicileri, belden kırmalı damperli kamyonları, kompakt yükleyicileri ve mini ekskavatörleri ile dünya çapında tanınmaktadır.

Doosan, ağırlıklı olarak yükleme, kaldırma, kazma, hurda taşıma ve toplu kazı için üretilen paletli ekskavatörleriyle ünlüdür.

Ekskavatörler, patlayıcı kazma kuvvetleri, mükemmel performansları, yüksek yakıt verimliliği ve rahat kontrolleri ile popülerdir.

5 . Hitachi

Hitachi Construction Machinery Company , çok çeşitli inşaat ve nakliye makinelerinin yanı sıra diğer makine ve cihazların üretimi, satışı ve servisi konusunda uzmanlaşmıştır.

1970 yılında Hitachi Group’un bir yan kuruluşu olarak kurulan Japon şirketi, mini ve büyük ekskavatörler, paletli vinçler, tekerlekli yükleyiciler, hafif sıkıştırma ekipmanları ve damperli kamyonlar gibi makine yelpazesiyle ünlüdür. 

Hitachi ekskavatörleri, minimum işletme giderlerinde en yüksek performans, çok yönlülük ve yakıt verimliliği sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

6. JCB

Joseph Cyril Bamford Excavators Ltd.’nin marka adı olan JCB , inşaat, yıkım ve atık işleme ekipmanları üreten bir Avrupa şirketidir.  

Merkezi Rocester, Staffordshire’da bulunan JCB, 1945 yılında İngiliz işadamı Joseph Cyril Bamford tarafından adını almıştır. Şirket, Bamford ailesine aittir.

JCB, ABD pazarında daha çok bekoları ve teleskopik yükleyicileriyle bilinmesine rağmen, şirket tam boyutlu ve kompakt ekskavatörler üretmektedir. 12 kompakt ekskavatör modeli sunar: 1,8 tonluk 18Z-1’den 10 tonluk 100C-1’e.

JCB kompakt ekskavatörleri genellikle çok çeşitli inşaat uygulamalarında kullanılırken, 1,8 ila 4 ton aralığındaki makineler çoğunlukla peyzaj işlerinde kullanılır ve kiralık filo yöneticileri için popüler bir seçimdir.

7. Liebherr Grubu

Liebherr Group , Avrupa’nın en büyük ağır ekipman tedarikçisidir. Hans Liebherr tarafından 1949’da kurulan Alman şirketi, çok sayıda popüler ekskavatör üretiyor ve bu da onu lider bir ekskavatör şirketi yapıyor.

Liebherr’in LTM 11200-9.1’i belki de şimdiye kadar üretilmiş en güçlü mobil vinçtir. Ekskavatör şirketi aynı zamanda, tamamen 100 metreye yayılan dünyanın en uzun teleskopik bomuna sahiptir. Cihaz, çift kabinli bir kamyona sabitlenmiştir ve yaklaşık 700 araba ağırlığındaki 1200 metrik ton kaldırabilir.

8 . Deere & Company

Merkezi Moline, Illinois’de bulunan Deere & Company , John Deere markası altında bir dizi inşaat, tarım, ormancılık makineleri ve daha fazlasını üreten çok uluslu bir Amerikan şirketidir .

1837 yılında Amerikalı demirci ve üretici John Deere tarafından kurulan Deere & Company, dünyanın en popüler ekskavatör şirketlerinden biridir.

188,716 lb’den beri. John Deere 870G LC 31 ft. 5 inç kazma derinliği ile piyasaya sunuldu, makine kısa sürede bugüne kadarki en büyük John Deere ekskavatör olarak ün kazandı.

John Deere ekskavatörleri, servis kolaylığı ve düşük maliyetli bakım ile ünlüdür.

9. Hyundai Heavy Industries

Güney Kore merkezli Hyundai Heavy Industries , kısıtlı yollar, büyük yapısal projeler, toplu kazılar, ağır hizmet madenciliği, hurda işleme ve daha fazlası dahil olmak üzere neredeyse tüm kazma, kaldırma ve yükleme uygulamaları için silahlanmış bir dizi güçlü ekskavatör modeli sunuyor.

Hyundai’nin kompakt (mini) ekskavatörler, paletli ekskavatörler ve tekerlekli ekskavatörler içeren ekskavatör yelpazesi hızları, hidrolik güçleri ve hassas kontrolleriyle ünlüdür.

   10. Durum CE

Halk arasında Case olarak bilinen Case Construction Equipment , ağır makine imalat sektöründe dünya lideri olan CNH Industrial’ın ağır inşaat ekipmanı markasıdır.

Case, ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler, paletli dozerler, kompakt paletli yükleyiciler ve motorlu greyderler dahil olmak üzere bir dizi ağır makine üretmektedir.

Case ekskavatörleri güç, dayanıklılık ve esneklik ile ünlüdür.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri