Site Loader
Görev Eve Ailenin Asırlık Holt Caterpillar 10 Tonluk Traktörünü Getiriyor

Scott Vouk, Holt Caterpillar 10 Ton traktörünün açık artırmaya çıkarıldığı 2001 yılında 6 yaşındaydı.

Büyük amcasının vefatından sonra Vouk ailesinin antika buhar gösterisinde diğer tüm ekipmanlarla birlikte satıldı .

Şimdi 25 yaşında olan Scott, iş makinası akrabalarının çoğunun mümkün olmadığını düşündüğü bir şeyi başardı – asırlık traktörü eve getirdi.

“Bu makineyi geri almaya çalışmak için bir süredir babamın peşindeydim,” dedi.

Holt, 1938’de Scott’ın büyük amcası William Vouk Sr. tarafından, Scott’ın büyük büyükbabasının 1931’de ölene kadar işlettiği, aile harman ve kereste fabrikası işi için satın alındı. 1920’lerin başındaki model traktör, bundan önce yaklaşık 15 yıl süren sıkı bir çalışma görmüştü. . Bir inşaat şirketi, Vouk ailesinin 100 yıl önce kök saldığı St. Stephen, Minnesota bölgesindeki yollardan kar sürmek için kullandı.

Holt, aile şirketinin 1917’den beri kullandığı Case 80 beygir gücündeki bir buhar motorunun yerini aldı. Scott Vouk’un büyükbabası John Vouk, Holt’taki benzinli motoru elden geçirdi ve üzerine özel bir kanopi koydu.

Görev Eve Ailenin Asırlık Holt Caterpillar 10 Tonluk Traktörünü Getiriyor
Görev Eve Ailenin Asırlık Holt Caterpillar 10 Tonluk Traktörünü Getiriyor

Büyük amcası, 1940’ların sonlarına kadar 10 Ton ile çiftlikten tarlaya harman yaptı. 1950’lerin ortalarına kadar kereste kesmek için kullanmaya devam etti. Kereste fabrikası plakasına güç sağlamak için Holt’un kasnağı ile kereste fabrikası arasına bir kayış gerildi.

1965 yılında Holt Caterpillar 10-Ton, William Vouk’un buhar gösterisindeki antika makinelerden biri olarak yeni bir hayata kavuştu. Gösteri ziyaretçilerin geç 19 görebilecekleri bir yere iki günlük etkinliğe genişleyen, Stephen alan için yıllık cazibe haline geldi th ve erken 20. inci yy harman ve kereste fabrikası operasyonları.

Scott, “1965’ten 2001’e kadar, o Cat her yıl şovda harman için kullanıldı ya da arada bir kereste fabrikasında yaptırdılar,” diyor. “Ve bununla her yıl buhar makinelerini çıkardılar.”

Holt’tan Holt’a

2001’deki açık artırmada Holt Caterpillar 10-Ton’un satışı, başka bir tür eve dönüşle sonuçlandı.

Bu, 1904 yılında paletli traktörün patentini alan Benjamin Holt’un soyundan olan Ben Holt tarafından satın alındı. Ona Caterpillar adını verdi.

Benjamin Holt, 10 Tonluk üretimi yapan Holt Üretim Şirketini kurdu. 40 beygir gücündeki traktörler, Birinci Dünya Savaşı sırasında askeri kullanım için 1917’de piyasaya sürüldü ve daha sonra ticari bir versiyonu çıktı. Holt Manufacturing, 1925’te CL Best Tractor Co. ile birleşerek Caterpillar Tractor Co.

Vouk ailesi tarafından müzayedeye çıkarılan traktör 2013 yılında tekrar el değiştirdi. Holt Texas, Ben Holt işini sattığında traktörü satın aldı. Traktör daha sonra San Antonio, Teksas’taki Holt Cat bayilik merkezinde konuşlandırıldı.

Bu arada Scott Vouk, St. Stephen’da büyüyordu, bir tamirci olarak becerilerini geliştiriyor ve bir makinist oluyordu.

Ayrıca antika makinelere ve bunun ailesinin geçmişiyle nasıl iç içe geçtiğine karşı bir sevgi geliştirdi. Her ilkbahar ve sonbahar, aile hala eski kereste fabrikasını çalıştırıyor. Akrabalar ve arkadaşlar, geyik standları ve süs eşyaları yapmak için keresteyi kesmek için kütükleri taşır.

(Visited 2 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri