General Motors İş Makineleri Yedek Parçaları

General Motors İş Makineleri Yedek Parçaları

General Motors iş makinaları 1908 yılında ABD’de kurulmuş, Detroit merkezli bir şirketdir.fiyatları ve fiyat listesi 2021 2022 katalogu istanbul Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC markaları en önemli markalardır. Holden, Wuling, Baojun, ve FAW Jiefang, GM Uzbekistan, SAIC-GM-Wuling gibi yabancı markaların önemli bir hissesine sahiptir. Vikipedi

GENERAL MOTORS YENİ ARAÇ MONTAJ FABRİKASI

St.Petersburg’un Sushary Bölgesi’nde bulunan General Motors Montaj Fabrikası, 3 tam zamanlı vardiya ile yıllık 98.000 otomobil üretim kapasitesine sahip bir yatırımdır. Santral, Sushary Bölgesi sanayi bölgesinde, Greenfield olarak inşa edildi. Tesisin inşaatına Mayıs 2007’de başlanmış, 17 ayda tamamlanarak Eylül 2008’de teslim edilmiştir.

General Motors İş Makineleri Yedek Parçaları

St.Petersburg’daki fabrika, Chevrolet Captiva SUV’lar ve yeni nesil kompakt otomobiller üretiyor. Üretim, Kasım 2008’de başladı. Tesis, en yüksek kaliteyi sağlamak için General Motors’un küresel üretim sistemine göre çalışıyor.

Proje geliştirme, tasarım ve inşaatın her aşaması, ENKA’ya destek sağlayan St. Petersburg şehir yetkilileri ile yakın işbirliği içinde gerçekleştirildi. Tesisin ilk tasarımı General Motors mühendislik bölümü tarafından gerçekleştirildi, ancak tüm detay tasarımı ENKA tarafından tamamlandı.

General Motors (kısaca GM), 1908 yılında ABD’de kurulmuş, Detroit merkezli bir şirketdir. Buick,Cadillac, Chevrolet, GMC markaları en önemli markalardır. Holden, Wuling, Baojun, ve FAW Jiefang, GM Uzbekistan, SAIC-GM-Wuling gibi yabancı markaların önemli bir hissesine sahiptir. Dünya çapında çalışan sayısı 244.500’dür. 2007 yılı cirosu 181,1 Milyar Dolardır. 77 yıl boyunca sürdürdüğü dünyanın en büyük otomobil üreticisi unvanını Toyota’ya kaptırmıştır. Şirket en büyük şanssızlığını küresel ekonomik kriz öncesinde teknoloji ve sanayi yatırımı yapmasına ve bu suretle likiditesini bitirmesiyle yaşamıştır. Alternatif enerji kaynaklı motor teknolojileri ile araç güvenlik ve inovasyonunda dünya lideridir.

Firma 2008 yılında yaşadığı mali kriz neticesinde ABD Hükûmetinden destek talebinde bulunmuş ve göreve gelen ABD Başkanı Barack Obama’nın isteği üzerine GM CEO’su Rick Wagoner 29 Mart 2009 tarihinde istifa etmiştir. GM grubun elinde tuttuğu SAAB firması 20 Şubat 2009 tarihinde olası bir satılma durumunda ticari ve hukuki süreci kısaltmak amacıyla, GM grubundan bağımsız hareket etme kararı almıştır. GM 1 Haziran 2009 tarihinde iflas koruması için mahkemeye başvurmuştur. Birleşik Devletler ticaret hukukuna göre en fazla 90 gün sürebilen iflas koruma programında yönetim kurulu kararları, ilgili mahkeme hakimliğinin onayına bırakılmakta, bunun yanında şirket bir nevi ticari dokunulmazlıkla iflas sürecini engellemeye çalışmaktadır. Amerikan Hükûmeti ile GM yönetiminin üzerine anlaştığı yeniden yapılanma programına göre,

Amerikan ve Kanada Hazinelerinin yaklaşık 40 milyar dolarlık yardımıyla GM’in yaklaşık % 60’ı Amerikan hazinesine, % 15’i Kanada Hükümetine, % 15’i GM işçi sendikaları birliğine (Sendika bunun karşılığında 2015 yılına kadar greve gitmeme ve yönetim kurulunda oy hakkı olmaması anlaşmasına imza atmıştır), % 10’u ise mevcut hissedarlarda olacaktır. GM’in küresel operasyonları yenilenen GM’e aktarıldığı bu günlerde, GM Avrupa Operasyonlarına ait Opel’in çoğunluk hisselerini Magna International liderliğindeki Rus Sberbank’ın da yer aldığı konsorsiyuma satılmaya çalışılmış, Opel’in %35’ni GM, %35’ni Rus Sberbank, %20’sini Magna International, %10’nunu da Alman devleti kontrol edecek, tasarım-mühendislik desteği GM tarafından verilmeye devam edecek, yeni durumun GM küresel pazar yönetimine ait hakim kararlar statüsü korunacak şeklinde bir plan yapılmışı nacak daha sonra bu satış GM tarafından iptal edilmiştir. GM iflas sonrası Saturn Corporation ve Pontiac markalarının üretimini durdurmuştur. Saab Automobile markası ise satılmıştır. Hummer firmasını da Çinli Sichuan Tengzhong Heavy Industries şirketine satmıştır. Fakat sonrasında satış Çin Hükûmeti tarafından desteklenmeyince satış gerçekleşmemiş ve GM Hummer’ı kapatmıştır. İflas koruma esnasında yeniden yapılanan GM; Cadillac, Chevrolet, Buick ve GMC markalarına odaklanmıştır. Mart 2017’de de Opel ve Vauxhall markaları Groupe PSA grubuna satılmıştır.

Fabrika 391.000 m 2 arsa üzerine inşa edilmiştir ve 72.000 m 2 kapalı alana sahiptir . Fabrikanın başlıca boyahane, kaporta atölyesi, genel montaj ve merkezi hizmet atölyesi ve 2.800 m  yönetim binası olmak üzere dört büyük işlem atölyesi vardır . Yer altı suyu yüksekliğinden dolayı tesis, kolon temelleri olarak görev yapan beton kazıklara, kazık başlıklarına dayanır. Çatı, prefabrike kolonlarla desteklenen 24 mx 24 m yapısal çelik makas sisteminden oluşmaktadır.

Büyük ölçekli bir bina otomasyon sistemi ile birlikte eksiksiz elektrik ve mekanik hizmet sistemi ve ısıtma, havalandırma ve klima sistemi de kuruldu.

Genel olarak General Motors ( GM ) olarak anılan General Motors Company , Detroit’te bulunan, araç ve araç parçalarını tasarlayan, üreten, pazarlayan ve dağıtan ve küresel merkezi Detroit Rönesans’ta bulunan finansal hizmetler satan çok uluslu bir Amerikan şirketidir. Merkez . İlk olarak William C. Durant tarafından 16 Eylül 1908’de bir holding şirketi olarak kuruldu ve mevcut varlık yeniden yapılandırıldıktan sonra 2009 yılında kuruldu . Şirket ardından dünyanın en büyük dördüncü büyük Amerikan otomobil üreticisi ve Toyota ,Volkswagen ve Hyundai . GM, zirvede Amerika Birleşik Devletleri’nde% 50 pazar payına sahipti ve 1931’den 2007’ye kadar dünyanın en büyük otomobil üreticisiydi. 2020 itibarıyla General Motors, en büyük ABD şirketlerinin Fortune 500 sıralamasında 18. sırada yer alıyor. toplam gelir.

General Motors birkaç ülkede araç üretmektedir; [10] Dört ana otomobil markası arasında Chevrolet , Buick , GMC ve Cadillac bulunmaktadır . Ayrıca Holden , Wuling , Baojun ve Jiefang gibi yabancı markaların sahibi veya önemli bir hissesi var . Dünya çapında yıllık satış hacmi 2016 yılında 10 milyon araçlık bir kilometre taşına ulaştı.

TÜM ORİJİNAL EKİPMAN PARÇALARI

 • BAKIM ONARIM
 • Klima
 • Frenler
 • Yakıt Pompaları
 • Marşlar ve Alternatörler
 • ÇARPIŞMA
 • Tamponlar, Alınlar ve Izgaralar
 • Farlar
 • İç Parçalar ve Hava Yastıkları
 • Eşleşmeye Göre Boya Kitleri
 • Radyatörler
 • Metal levha
 • Yapısal Parçalar
 • Rötuş Boyası
 • Tekerlekler
 • GÜÇ AKTARMA ORGANI
 • Motorlar
 • Motor Bileşenleri
 • Şanzımanlar ve Transfer Kutuları
 • İletim Bileşenleri
(Visited 45 times, 1 visits today)