Site Loader
Dünyanın En İyi 5 Vinç Markası

Dünyanın En İyi 5 Vinç Markası

Dünyadaki en iyi vinç markaları:İş Makineleri

  1. Liebherr
  2. Cargotec
  3. Konecranes
  4. Manitowoc Vinçler
  5. Palfinger

1. Liebherr

Liebherr, bugün piyasadaki en büyük küresel vinç şirketidir. Liebherr, merkezi İsviçre ve Almanya’da bulunan 1949 yılında kuruldu. Bir aile şirketi olarak Isolde Liebherr ve Willi Liebherr, şu anki CEO ve başkan. Liebherr, 2019 yılı 11.750 milyon dolar gelir yaratarak gelirini yıldan yıla artırmaya devam ediyor. Alman üreticinin tekerlekli mobil, paletli, liman ve deniz vinçleri yelpazesi, dünyanın hemen hemen her endüstrisinde kullanılmaktadır.

2. Cargotec

Cargotec, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren ikinci en iyi küresel vinç şirketidir. Cargotec, 2005 yılında Kone Corporation iki şirkete bölündüğünde kuruldu: Cargotec ve yeni KONE. Mevcut CEO, 2019’da yaklaşık 12.500 çalışanıyla 3.683 milyon dolarlık Cargotec geliri elde eden Finlandiya genel merkezinde Mika Vehvilainen’dir. Cargotec, liman ekipmanında uzmanlaşan Kalmar, yol ekipmanında uzmanlaşmış Hiab ve deniz ekipmanında uzmanlaşmış MacGregor adlı üç bölümden oluşmaktadır.

3. Konecranes

KONE Corporation, 1910 yılında bir elektrik motoru tamir atölyesi ile kuruldu ve daha sonra Konecranes’e dönüştü. Konecranes’in genel merkezi, şu anki CEO’su Rob Smith ile Finlandiya’da bulunuyor. Konecranes, geniş kaldırma çözümleri yelpazesinden 2019’da 3.326 milyon dolar gelir bildirdi. Bu kaldırma çözümleri arasında iş istasyonu kaldırma sistemleri, havai vinçler, tehlikeli ortam vinçleri ve vinçleri, konteyner elleçleme ekipmanı, mobil liman vinçleri, tersane vinçleri, toplu taşıma vinçleri ve kaldırma kamyonları bulunur.

4. Manitowoc Vinçler

Manitowoc Cranes, 1902 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir vinç şirketi olarak başladı. Mevcut CEO Barry Pennypacker ile Manitowoc Cranes beş marka vinç üretti: Grove, National Crane, Shuttlelift, Manitowoc ve Potain. Manitowoc Cranes, vinçli bomlu kamyonlar, bomlu paletli vinçler, mobil teleskopik vinçler, taşıma güvertesi vinçleri ve kule vinçler aracılığıyla sunduğu olağanüstü kaldırma çözümleriyle 2019’da gelirini 1.880 milyon dolara yükseltti.

5. Palfinger

Palfinger, 1932 yılında kurulmuş bir Avusturyalı vinç üreticisidir. CEO Andreas Klauser Aralık 2018’de, Palfinger’ın hızlı şirket genişlemesi sağlayacak yapısal bir iyileştirme uygulamak için Çin merkezli vinç şirketi Sany ile işbirliğini güçlendirmeyi planladığını duyurdu. Sonuç olarak, Palfinger’ın geliri 2019’da 1.750 milyon doları aştı.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri