Case İş Makineleri Yedek Parçaları

Case İş Makineleri Yedek Parçaları

Case iş makinaları Corporation, inşaat ekipmanı ve tarım ekipmanı üreticisiydi.fiyatları ve fiyat listesi 2021 2022 katalogu istanbul 1842 yılında, J. I. Case Harman Makinesi Şirketi olarak Jerome Increase Case tarafından kurulan bu şirket, yüzyılın çoğu boyunca bu isim altında faaliyet gösterdi. 66 yıl daha J. I. Case Company idi ve genellikle basitçe Case olarak adlandırıldı. Wikipedia (İngilizce)

 • Case Yedek Parça
 • Case iş Makinaları YEDEK PARÇA
 • Case iş MAKİNALARI yetkili Servisleri
 • Case iş makinaları fiyat listesi
 • Case Yedek parça ostim
 • CASE Yedek Parça ANKARA
 • Case Yedek Parça izmir
Case İş Makineleri Yedek Parçaları
 • Traktörler
 • Pamuk Hasat Makineleri
 • İlaçlama Makineleri
 • Büyük Balya Makineleri
 • Haşbaylı Küçük Balya Makineleri
 • Hassas Tarım Uygulamaları – AFS
 1. Beko Yükleyiciler
 2. Paletli Dozerler
 3. Ekskavatörler
 4. Nokta Dönüşlü Yükleyiciler
 5. Kompakt Paletli Yükleyiciler
 6. Tekerlekli Yükleyiciler
 7. Teleskopik Yükleyiciler

Company olarak kurulan şirket , yüzyılı aşkın bir süredir bu isim altında faaliyet gösterdi. 66 yıl daha JI Case Company idi ve genellikle basitçe Case olarak adlandırıldı . 19. yüzyılın sonlarında Case, kendinden tahrikli portatif motorlar, çekiş motorları ve buharlı traktörler üreten Amerika’nın en büyük buhar motoru üreticilerinden biriydi . Harman makinelerinin büyük bir üreticisiydi veDiğer hasat ekipmanları , Şirket ayrıca ABD ordusu için çeşitli makineler üretti ( USMC için savaş mühendisi ekipmanı , [1] [2] ABD Ordusu için tam paletli traktörler ve kepçe yükleyiciler vb.) 20. yüzyılda Case, uzun yıllar boyunca en büyük 10 çiftlik traktörü üreticisi arasındaydı . 1950’lerde, inşaat ekipmanı hattı, ikinci odak noktası tarımsal iş oldu.

Case’in kurumsal varlıkları ve markaları 1980’lerde ve 1990’larda defalarca değişti. Kurumsal ana ortağı Tenneco , International Harvester’ın tarım ekipmanları bölümünü satın alıp Case ile birleştirdiğinde, JI Case Company devam etti, ancak Case IH markasını kullanmaya başladı . 1990’larda CNH Global ile birleşmeden önce birkaç kez daha (her isim “Case” de dahil olmak üzere) isimleri değiştirdi . Case CE ve Case IH gibi çeşitli CNH markaları Case adını kullanmaya devam etmektedir .

erome I. Case tarafından 1842 yılında JI Case Threshing Machine Company olarak kurulan şirket, yüzyılı aşkın bir süre boyunca 1928 yılına kadar bu isim altında faaliyet gösterdi. Bazı reklamlarında adı kısaca JI Case TM Co. olarak adlandırıldı. JI Case Plough Works, Jerome I. Case tarafından kurulan bir diğer işletme bağımsız bir şirketti. Plough Works 1928’de Massey-Harris tarafından satın alındığında , ikincisi isim haklarını JI Case Company olarak yeniden kurulan JI Case Threshing Machine Company’ye sattı. 1967’de Tenneco’nun çoğunluk hissesine sahip olan ve 1970’de yüzde yüz iştiraki haline gelen bu şirket, genellikle basit marka adı Case ile anılıyordu .

1984 yılında, Tenneco Uluslararası Harvester tarım ekipmanları bölümü aldım ve birleştirilmiş Durumunda içine ve tarım aletleri markaları olarak birleştirildi Case IH kurumlar yasal olarak JI Kılıf Şirketi kalmıştır. Tenneco’nun Case Equipment Corporation adını verdiği 1994 yılına kadar bu şekilde devam etti . Case Equipment, Case Corporation ve daha sonra Case LLC oldu .

1999 yılında Case LLC, New Holland Tarım ile birleşerek , o zamandan beri Fiat Industrial’a ait olan bir şirkete bölünen bir Fiat Grubu bölümü olan CNH Global’i kurdu . Case adı iki CNH markasında yaşıyor: Dünyanın en büyük üçüncü inşaat ekipmanı markası olan Case CE (“Construction Equipment”) ve dünyanın en büyük ikinci tarım ekipmanı markası olan Case IH .
Jerome Increase Case (1819-1891), Williamstown, New York bir çiftçi ailesinde doğdu. Case küçük bir çocukken, insanların ellerini kullanmasına gerek kalmadan buğdayı kesebilen bir makine hakkında okudu. O noktada tarıma ilgi duydu.

Case küçük, el gücüyle çalışan harman makinelerini 1842’de Wisconsin’e götürdü , burada tasarımı geliştirdi ve bunları üretmek için bir şirket kurdu. 1843’te Case , su gücüne daha iyi erişebilmek için işletmeyi Racine, Wisconsin’e taşıdı ve Racine Harmanlama Makinesi Fabrikasını açtı. Case, 1863’te en iyi çalışanlarından üçü Massena Erskine , Robert Baker ve Stephen Bull ile ortaklık kurdu . Case ayrıca siyaset ve at yarışı ile ilgiliydi. Zamanla şirket büyüdü
JI Case , Wisconsin İç Savaş Alayı’nın maskotu Old Abe’ye dayanarak 1865’te ilk kez bir kartal logosu tanıttı . Case , buğday harman makinelerine güç sağlamak için kullanılan bir motor olan ilk portatif buhar motorunu 1869’da yaptı. Bu motor Washington DC’deki Smithsonian Müzesi’ndedir . Case, 1878 Paris Fuarı’nda testere ile birinci oldu . Bu, Case şirketi tarafından yurtdışına gönderilen ilk harmanlayıcıydı ve daha sonra uluslararası olarak ihraç edilecek olan binlerce harman makinesiydi. Bu sırada Case , taşınabilir motorlarından birinde bir tahrik mekanizmasına sahip ilk kendinden tahrikli çekiş motorunu yarattı .

Bu arada, 1871’de Büyük Chicago Yangını McCormick fabrikasını yerle bir etti. Case’in McCormick’e makinelerinin imalatında yardımcı olma teklifine rağmen McCormick Company teklifi reddetti ve Chicago’nun güneybatısında McCormick Works adlı yeni bir tesis inşa edildi. McCormick şirketi, birçok ip bağlama makinesinden ilkini 1881’de tanıttı ve 1880’lerde çiftlik endüstrisinin dikkatini çeken “Biçerdöver Savaşları” olarak adlandırılan savaşa yol açtı.

Case traktörü.
1884’te Case , harman makinelerinden birinin çalışmadığı haberini aldıktan sonra Minnesota’da kendi adını taşıyan bir çiftliği ziyaret etti . Makineyi kendi başına tamir edemediği için çileden çıkarak ertesi gün ateşe verdi ve Wisconsin’e döndüğünde sahibine yepyeni bir harman makinesi gönderdi. [8] [9]

1890’da Case Company, Arjantin’de bir fabrika açarak Güney Amerika’ya doğru genişledi. 1891’de şirketin kurucusu öldü. Bu zamana kadar Case şirketi harman makinelerine güç sağlamak için portatif buhar motorları üretti ve daha sonra buharlı çekiş motoru işine girdi. 20. yüzyılın başlarında Case, Kuzey Amerika’daki en üretken motor üreticisiydi. Bu motorların boyutları küçültülmüş 9 HP’den standart 15, 25, 30, 40, 50, 65 HP’ye ve çiftçilik 75 ve 80 HP boyutlarına kadar değişiyordu. Case ayrıca dikkat çekici iki katlı kabini ile büyük 110 HP kırma motorları yaptı. Buhar silindirlerine ek olarak dokuz devasa 150 HP çekme motoru yapıldı . Case motorları, Woolf valf donanımı, besleme suyu ısıtıcıları kullanımıyla dikkat çekmiştir.ve ikonik “kartal” duman kutusu kapakları. Case, 1927’de gaz traktörlerine geçtiğinde toplam 36.000 vapur inşa etmişti.

1902 olarak, beş büyük Amerikan tarımsal üretim şirketleri bir karar verdi konsolidasyon ihtiyaç vardı ve McCormick Hasat Makinası Şirketi yüzden, Deering Harvester Şirket , Plano İmalat Şirketi ve iki kişi olarak yeni şirket çakıltaşı rebranding, onların şirketlerini birleştirerek Uluslararası Harvester Şirketi , sektörün devlerinden biri haline geldi.
1895’e gelindiğinde Case Company benzinli motorlar üretmeye başladı. 1899’da Case Company Rusya pazarına girdi.

1904’te Case ilk tamamen çelik harman makinesini tanıttı. Case o yıl ilk benzinli traktörünü sattı ve şirket sözde “eski kıtada” düzenlenen bir çiftçilik yarışmasında birinciliği kazanınca Avrupa’da sürekli bir varlık kurdu . Şu anda Case geniş bir ürün yelpazesi geliştirdi: harman makineleri, bağlayıcılar, greyderler, su depoları, sabanlar, arabaları ve hatta otomobiller.

Case birkaç yıldır otomobil üretti. Bir Case 1920 7 yolcu kapasiteli gezi otomobili.

 1. yüzyılın başlarında petrol motorlarının ortaya çıkması, ufukta bir değişikliğe işaret ediyordu. Gönderen Froelich için ilk traktörler Hart-Parr ürünleri, petrol traktörler önde ifadeydi. Case, Joe Jagersberger’i işe aldı ve 1911 Indianapolis 500’de yarışarak bir motoru test etti . Case, 1912’de 30-60 yağlı motorun üretimine başladı. Case, Rumely yağ çekmelerine benzer şekilde, ergenlik yıllarında kerosen traktörleri de üretti. Birinci Dünya Savaşı sırasında, Case’in Avrupa’da satışları ve talebi önemli ölçüde arttı. Bu artışlar doğrudan savaşla bağlantılıydı; birçok tarım işçisi asker haline geldikçe, kalan her çiftçinin daha üretken hale gelmesi gerekiyordu ve makine bunu gerçekleştirmenin yoluydu.

1919’da John Deere , biçerdöver işine girdi ve International Harvester’ın yeni rekabete cevabı , Illinois, Canton’daki P&O Plowing’i ve Chattanooga, Tennessee’deki Chattanooga Plowing şirketini satın almak oldu . Henry Ford , devasa Rouge River fabrikasında ürettiği Fordson Traktörüyle de traktör işine girdi . 1920’lerin başındaki ekonomik gerileme traktör satışlarını azalttı; Talebi canlandırmak için fiyat indirimi , traktör endüstrisinde bir fiyat savaşını ateşledi ( traktör savaşı olarak adlandırılır)). Üretim kapasitesi ve dağıtımında büyük bir avantaja sahip olan Ford, tüm Amerikan traktörlerinin tahminen yüzde 73’ünü üreterek, IHC’yi yüzde dokuz ile çok uzakta ikinci sırada ve geri kalan yüzdeleri paylaşan birkaç başka şirket ile üstünlük sağladı. 1923’te IHC Farmall , tarım sektörüne girdi ve Ford’un boğma gücü azalmaya başladı. Aynı yıl, Case tarafından üretilen 100.000’inci harman makinesi, montaj hattından çıktı ve Case şirketi için önemli bir dönüm noktası oldu.

1927’de JI Case Company efsanevi buhar motorlarını üretmeyi bıraktı. 30.000’in üzerinde üretilen Case buhar motorları yeşil makinelerle siyaha boyanırken, gaz traktörleri griye boyandı. 1939’da Case, renk şemasını Flambeau Kırmızısı olarak değiştirdi ve ekskavatörler kırmızı bir sarı oldu. 1929’da Case Avustralya, Meksika, İsveç ve diğer ülkelere yayıldı. Yine o yıl, JI Case Company ilk paletli traktörünü üretti. S ve V traktörleri 1940’ta tanıtıldı.
1911-1925 / 1927 döneminde Case tarafından üretilen otomobiller arasında şunlar yer alır: Case Jay-Eye-See Brougham (adını Case’in atından almıştır) ve Case Touring-Y. Biri lütfen orijinal kamyonların boyutlarını koyabilir mi?
İkinci Dünya Savaşı, Amerika Birleşik Devletleri ve müttefik kuvvetler ordusu için mermilerin yanı sıra B-26’lar için uçak parçaları , bombalar ve Sherman Tankı için kapılar üretmeye başlayarak gelişti . O yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde üç yeni fabrika açıldı ve 1942’de şirket ilk kendinden tahrikli biçerdöverini üretti. Aynı yıl Case , şu anda Smithsonian topluluğu tarafından korunan şirketin ilk pamuk toplayıcısını piyasaya sürdü . Case fabrikasının Wisconsin’de 440 günlük uzun süreli grev şirketi zayıflattı.

Önümüzdeki 31 yıl boyunca, şirket daha fazla küreselleşerek Avustralya, Japonya ve diğer yerlerde tarım pazarlarında tanınmış bir şirket haline geldi. Bu dönemde birçok şirket Case’e katıldı.
1957’de Case, American Tractor Corporation’ı (ATC) satın aldı . ATC 1950 yılında kuruldu ve küçük paletli traktörler üreticisiydi. Dozer üretimleri (Terradozer olarak pazarlanmaktadır) ve entegre beko geliştirmeleri Case için özel ilgi konusuydu. Case, 1959’da ATC adını düşürdü ve yalnızca sürücü trenleri için Terratrac adını korudu. Bu , 1957’de Burlington Fabrikasından hibrit bir traktörün piyasaya sürülmesine yol açtı . Bu model, 320 Construction King, Birleşik Devletler’de kazıcı yükleyici adıyla eşanlamlı hale gelecekti.. O zamandan beri Case, 580T, 580ST, 590ST ve 695ST’yi içeren T Serisi gibi diğer modelleri piyasaya sürdü. 1998’de bir jüri, 580 beko’nun tasarımındaki bir kusurun makineyi çalıştırırken ezilmesine ve belden aşağısının felç olmasına yol açtıktan sonra bir inşaat işçisine 17 milyon doların üzerinde hasar verdi. [10] [11]

1961’de Case Corporation, Arjantin’de lisans altında Case traktörleri ve tarım aletleri yapmak için RyCSA ve Metalúrgica Tandil (Buenos Aires’te) ile bir anlaşma imzaladı. İnşa edilen modeller , RyCSA kapandığında 1964 yılına kadar 830 [12] ve 831 [13] idi .

1964, Colt Bahçe Traktörlerinin satın alınmasını getirdi . Bu, çeşitli ağır hizmet ataşmanlarına izin veren ve transaks tahrik kayışlarına olan ihtiyacı ortadan kaldıran bir tür hidrolik tahrik olan ‘Hy-Drive “ile çalışan ilk bahçe traktörüydü .. Kern County Land Company, petrol parasını kullanarak Case Company’yi satın aldı. Karşılığında Kern County Case’i Tenneco Company of Texas’a sattı.

1972’de Case, İngiliz traktör üreticisi David Brown Ltd.’yi satın aldı. Bu sırada Case, inşaat kolunun genişletilmesi ve şirketin tarım makinelerinden uzakta yeniden konumlandırılmasıyla bir inşaat işi olarak yeniden konumlandırıldı. Faiz oranları ve düşük fiyatlar nedeniyle Amerikan çiftlikleri çökmeye başladı.

1974’te Case, Fransız inşaat ekipmanı firması Poclain’in çoğunu satın aldı .

1983’te International Harvester varlıklarının satın alınması sırasında Case, bahçe traktörü bölümünü Ingersoll Power Equipment’a sattı . Ingersoll traktörleri 1987 yılına kadar Case markasını taşımaya devam edecek.

1984 yılında Case ebeveyni Tenneco , International Harvester tarım bölümünün seçilmiş varlıklarını satın aldı ve JI Case ile birleştirdi. Tüm tarım ürünleri önce Case International ve daha sonra Case IH olarak etiketlenir . Case IH’nin şirket olarak ilk traktörü için 94 Serisi Case Utility, iki ve dört tekerlekten çekiş sistemini kullandılar. Yeni şirket tarafından geliştirilen ilk traktör Magnum’du. 1985 yılında tanıtılan Magnum üretime başladı ve 94 serisi hat düştü.

Case IH , 1986’da Steiger’i satın aldığında , Steiger markasını da sürdürdü ve bugün de devam ediyor.

1996 yılında Avusturyalı traktör üreticisi Steyr Tractor satın alındı.

Case IH Combine 2006.
Vaka Şirketi CNH (Case-New Holland), şimdi olmaya New Holland NV katıldı CNH Küresel Çünkü birleşme Kasım 1999’da, CNH edildi serbest bırakmak zorunda yılında üretim tesisleri Doncaster , İngiltere ve Winnipeg , Manitoba, Kanada. Doncaster sitesi, traktör üreticisi Landini’nin sahibi ARGO grubu tarafından satın alındı ve McCormick markasını geri getirdi . Winnipeg’deki fabrika Buhler Traktörlerini başlatmak için Buhler ailesi tarafından devralındı.

Avrupa’da New Holland ile birleşme (eski Fordson ve Fiat traktör hatları dahil) Case IH’nin beklediği başarıydı. 2006 yılında Case IH, ürünlerine “Uluslararası” hissi geri getirme planıyla geldi. Eski International Harvester logosunu geri getirdiler ve iki marka arasında daha fazla teknik fark yarattılar. Montgomery Design International, MAGNUM’un ve diğer birkaç yeni Case IH ürününün endüstriyel tasarımını ve stilini ve tüm New Holland traktörlerindeki New Holland “Cat’s Eye” stilini ve revize edilmiş Steyr traktör stilini yeniden düzenledi. [14] Bu stil temaları bugün de devam ediyor.

 • TRAKTÖRLER
  JX ProGuide
  Akıllı Tarım Rehberi
 • JXB
  Küçük Devler Bahçenizde
 • JXC
  Türk Çiftçilerinin Gözdesi
 • JXE
  Tam Hayal Ettiğiniz Gibi
 • JX Max Pro
  Güç ve Ekonominin Yeni Yüzü
 • FL 4.20 Pro Ön Yükleyicisi
  FL 4.20 Pro Ön Yükleyicisi
 • FarmallA AD4
  Tutkuyla tasarlanan eşsiz güç
 • Farmall C
 • Maxxum T4B
  Maxxum Güç Maxxum Performans
 • Puma T4B
  Yeni Puma Tier 4B Serisi. Ne İstediğini Bilenlere…
 • Optum CVX
  Keşke Kelimesini Unutun!
 • Magnum CVX
  Daha Fazla Verim; Daha Fazla Güç ve Performans; Daha Fazla Ekonomi
  PAMUK HASAT MAKİNELERİ
 • Cotton Express 420
  Geçmişe dayanan deneyim…
  İLAÇLAMA MAKİNELERİ
 • Patriot 3330 Kendi Yürür İlaçlama Makinesi
  Yüksek kapasiteli ilaçlamada öncelikli tercih.
  CASE IH LB XL SERISI BÜYÜK BALYA MAKINELERI
  Yüksek kapasitesi,
 • Ön-sıkıştırma sistemi,
  Çift düğümlü bağlama grubu,
  Otomatik yağlama, otomatik gresleme, balya kusturma ve hidrolik balya son çıkış oluğu katlanması gibi pek çok standart özelliği,
  Yüksek iş başarısı,
  Düşük balya nakliye maliyetleri gibi özellikleriyle, balya müteahhitleri ve büyük işletmeler tarafından tercih edilmektedir.
 • Tarla başı dönüşler daha kolay…
 • Dümenlenebilme özelliğine sahip çift dingil (opsiyonel) ile:
 • Dönme dairesi yarıçapı azaltılmakta,
  Sarsıntısız çalışılabilmekte
  Lastik ömrü uzatılmaktadır.
  LB XL Serisi ile mükemmel ürün akışı, istenilen kıyma boyu…
  Toplama ünitesinin arkasına monte edilmiş 2 adet kısa helezon vasıtasıyla toplanmış ürün balyalama odasına taşınmaktadır. Kısa helezonlar 233 d/dk ile dönerken toplama düzeninin devri 140 d/dk’dır. Bu sayede, ürün akışı sürekli hale getirilerek toplayıcı düzenin tıkanması engellenir.
 • Case IH LB 324 ve LB 334 modellerinde 800 mm., LB 424 ve LB 434 modellerinde ise 1200 mm. genişliğe sahip W-ŞEKİL ROTORLU TİP SAP KIYICI ile kesme kuvveti eşit olarak dağıtılırken traktör güç gereksinimi azaltılmaktadır.
 • Düzgün formlu, ağır balyalar…
 • Ön sıkıştırma düzeni ile ön – sıkıştırma odasında biriken ürün, pistonun önünü tamamen kaplayacak şekilde biriktirilir. Bu sayede, pistonun önüne hep aynı miktarda ürün besleneceği için tekdüze balyalar elde edilir.
 • Ağır hizmet tipi bağlama grubu…
  Case IH LB 324 ve LB 334’de 80 cm. genişliğinde 4 ipli ağır hizmet tipi çift düğümlü, LB 424 ve LB 434’da 120 cm. genişliğinde 6 ipli ağır hizmet tipi çift düğümlü bağlama sistemi kullanılmaktadır. 4 ipli modellerde 2, 6 ipli modellerde 3 adet bulunan ağır hizmet tipi bağlama düzeni fanları standart olarak sunulmaktadır.
 • Profesyoneller için daha fazla makine donanımı…
 • Otomatik yağlama sistemi,
 • Otomatik gresleme sistemi,
  Hidrolik balya kusturma sistemi,
  Hidrolik olarak açılıp, kapanabilen balya son çıkış oluğu
  AFS Pro 300™ dokunmatik ekranlı renkli monitör
  Balya ağırlık sensörü
  Balya nem sensörü (opsiyonel)
  Şaft sabitleyicisi ve hidrolik yol-iş konumu
 • Şaft sabitleyicisi ve destek tekerleği sayesinde traktöre ve kuyruk miline kolay bağlantı imkanı sağlamaktadır. Hidrolik olarak kontrol edilen yol-iş konumu sayesinde kolayca ayarlanabilmektedir.
 • Toplayıcı ünite
  155 cm toplama genişliğindeki ünite hidrolik olarak kontrol edilmektedir.
 • Ayarlanabilir yabalar
 • Toplayıcı üniteden gelen ürünü balya odasına ileten yabalar ayarlanabilmektedir.
 • Piston hızı ve devri
  66cm piston stroğu ve 80 strok/dakika ile çalışmaktadır.
 • İletim şaftları
 • Güçlü iletim şaftları üzerinde bulunan pervaneler sayesinde bir hava akımı yaratılarak sapların şaftın bulunduğu yerlerde birikmesini engeller böylece olası bir yanma durunu önceden engellemiş olur.
 • Balya sayacı
  Üzerinde bulunan elektronik ve mekanik balya sayacı sayesinde kesintisiz sayım yapılmaktadır.
 • Yedek ip dolabı
 • 10 adet (8+2) kapasiteli ip odası ile uzun süreli çalışma imkanı sağlamaktadır.
 • Bağlama grubu
  3 ipli Alman Rasspe marka bağlama düzeneği ile ip kaçırmadan sorunsuz balyalama işlemi yapılmaktadır.
 • Hidrolik hortum tutucu
 • Hidrolik hortumların uçlarının makinenin kullanılmadığı dönemlerde makine üzerinde bulunan yerlere takılarak pislenmemesi, temiz ve uzun süreli kullanımları sağlanmaktadır.
 • Bağlama grubu fanı
  Açma kapama düğmesi olan ve bağlama grubunun temiz tutulmasını sağlayan elektrikli fan bulunmaktadır.
(Visited 170 times, 1 visits today)