Site Loader
Bobcat yeni nesil döner teleskop yükleyici serisini tanıttı

Bobcat yeni nesil döner teleskop yükleyici serisini tanıttı

Şirketin ‘Sıradaki Şimdi’ felsefesinden esinlenen Bobcat, iş makineleri teleskopik yükleyici pazarında büyük bir yeni gelişmeyi duyurdu. Şirket, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ve Rusya ve BDT ülkelerindeki pazarlar için genişletilmiş yeni nesil döner teleskopik yükleyiciler serisini başlatmak için İtalya’dan Magni TH ile işbirliği yaptı.

Yeni Bobcat döner teleskopik yükleyici serisi, Avrupa pazarı için 18 ila 39 m kaldırma yükseklikleri ve 4 ila 7 ton kaldırma kapasitelerine sahip on Stage V uyumlu modeli içerir. Bunlar, Orta Doğu, Afrika ve Rusya / BDT bölgelerini hedefleyen, 18 ila 25 m kaldırma yüksekliğine ve 4 ila 6 ton kaldırma kapasitesine sahip başka bir dört Stage IIIA motorla çalışan modelle tamamlanmaktadır.

Bobcat telehandler kıdemli ürün müdürü Olivier Traccucci, “Yeni döner teleskopik taşıyıcı serimiz, genişletilmiş bir model seçimi ve artırılmış kaldırma yükseklikleri ve kaldırma kapasiteleri sunuyor,” dedi. “Yeni ürün yelpazesi, ‘Sıradaki Şimdi’ felsefemizin özünde yer alan yeniden icat temasını sürdüren en son teknolojileri sunuyor. Sonuç olarak, en karmaşık saha işleme işleri için bile en iyi araçları oluşturmak için gelişmiş 360 ° performans sunarlar. 20’den fazla ataşman seçeneği ve çeşitli seçenekler, yüksekte çalışmanın hiç bu kadar çok yönlü, verimli, konforlu ve güvenli olmamasını sağlıyor. “

Avrupa’da halihazırda teslim edilen makinelerin bir kısmı ile şimdi sipariş edilebilen Bobcat’in yeni döner teleskopik taşıyıcı serisi, 2 Aralık 2020’de düzenlenen çevrimiçi bir lansman etkinliğinde tanıtıldı. Bu, Sonraki Şimdi EMEA ve Rusya / CIS, Bobcat’in 12 farklı kategoride 48 ürünü piyasaya sürdüğü Ekim 2020’deki bir önceki çevrimiçi etkinlikte.

Döner teleskopik yükleyiciler için büyüyen pazar

Döner teleskop yükleyici pazarı dünya çapında büyümeye devam ediyor. Örneğin Avrupa’da, pazar son beş yılda% 23 arttı ve 2019’da ilk kez 3000 adede ulaştı. Aslında, küresel pazar hacminin% 85’i EMEA bölgesindedir.

1990’ların başında icat edilen döner teleskopik yükleyiciler, tam çalışma kapasitesiyle sağlam bir şekilde yerinde çalışmalarını sağlayan döner bir taret ve dört stabilizatör içerir. 360 ° taret dönüşü, makinelerin hareket etme ihtiyacı olmadan çalışma alanı içinde her yerde yükleri kaldırmasına olanak tanır. Bu, alanların dar ve manevraların sınırlı olduğu kentsel alanlarda ideal bir çözümdür.

Bir şantiyenin tamamını kapsayacak şekilde tek noktadan çalışabilmeleri ve bir inşaat projesinin ilk gününden son gününe kadar kullanılabilmeleri, onları şantiyeler için giderek daha çekici hale getirmiştir. Döner teleskopik yükleyiciler, bir teleskopik yükleyicinin özelliklerini bir hava çalışma platformu ve bir vincin özellikleriyle birleştirdikleri için genellikle 3’ü 1 arada makineler olarak adlandırılır. Bu nedenle uygulamalar esas olarak inşaat (% 80) ve aynı zamanda endüstriyel bakımdadır.

Bobcat yeni nesil döner teleskop yükleyici serisini tanıttı
Bobcat yeni nesil döner teleskop yükleyici serisini tanıttı

Rakipsiz Kabin deneyimi

Tüm Bobcat ürünlerinde olduğu gibi, operatör konforu yeni döner teleskopik yükleyicilerde bir ön koşuldur ve şantiyede güvenli bir şekilde çalışmanın anahtarı, şantiyede güvenli bir şekilde çalışmanın anahtarıdır:

  • Tamamen basınçlı bir ortam
  • % 100 hava filtrasyonu
  • Isıtma ve iklimlendirme (TR40.180 hariç)
  • Optimum görünürlük için büyük pencereler
  • ROPS / FOPS sertifikası
  • Kolayca ayarlanabilen direksiyon kolonu
  • Rahat, tamamen ayarlanabilir koltuk

Kabinde, tüm Bobcat döner teleskop yükleyicileri sezgisel makine kontrollerine sahip büyük, parlak bir dokunmatik ekranla donatılmıştır. Makine ayarları beş farklı sayfadan yönetilir. Bu sayfalar arasında gezinmek, dokunmatik ekranı veya jog shuttle’ı kullanarak son derece kolay ve sezgiseldir.

Ataşman çok yönlülüğü

Bobcat döner teleskop yükleyicilerde ataşmanlar, sahada ihtiyaç duyulan çok yönlülüğü sağladıkları için neredeyse makinenin kendisi kadar önemlidir. Ataşmanlar genellikle çatallar (standart olarak sağlanır), vinç kolları, vinçler veya vinçler, insan platformları ve kepçelerdir.

Yeni Bobcat döner teleskopik yükleyicilerin çoğu, iş yerinde görünürlüğü ve hassasiyeti artırmak için makineyi uzaktan çalıştırmanın yanı sıra insanları yükseltirken insan sepetinden makineyi çalıştırmak için bir uzaktan kumanda ile donatılmıştır.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri