Site Loader
Ağır Ekipmanların Taşınmasını Kolaylaştıran Araçlar

Ağır Ekipmanların Taşınmasını Kolaylaştıran Araçlar

Aletler, ofis ekipmanları, traktörler; Bizim İş Makineleri hareket eden şirket  ağır öğelerin bir sürü her gün karşıdan karşıya gelir. Bu tür öğeler, hareket etme zamanı geldiğinde bir dizi benzersiz lojistik sorun ortaya çıkarır ve güvenlik her zaman önemli bir husustur.

Kabul edelim. Herkes birkaç yüz pound veya daha fazlasını kolayca kaldırabilen hareketli bir sığır olacak şekilde inşa edilmemiştir. Ağır şeyleri taşımak, ‘daha zekice çalış, daha zor değil’ dediği zamanlardan biridir ?? kesinlikle geçerlidir. Daha akıllı çalışmak, ağır ekipmanların taşınmasını çok daha kolay hale getirmek için doğru araçları kullanmak anlamına gelir.

Aşağıda, profesyonellerin ağır ekipmanı, aletleri ve mobilyaları bir sonraki varış noktalarına götürmek için sıklıkla kullandıkları bir dizi hareketli alet bulacaksınız.

Forklift

Ağır makineleri taşırken etrafta bir forklift bulundurmak gerçekten iyidir. Kısa bir mesafe için ağır nesnelerin etrafından dolaşmak için yapıldı. Bir makineyi forklift ile yeni bir konuma taşıyamayacak olsanız da, makineyi bir kamyona yüklemek veya aynı bina içinde yeniden konumlandırmak için kullanılabilir.

Paten

Tekerlekler genellikle hareket etmeyi çok daha kolay hale getirir ve bu araç tam olarak göründüğü gibidir. Makine kızakları, her köşesinde tekerlekli olan kare veya dikdörtgen bir platforma sahiptir. Patenler, kaldırılıp taşınmak yerine zeminde kayabilmeleri ve kayabilmeleri için cihazların ve ağır makinelerin altına yerleştirilir. Daha iyi kontrol için, çıkarılabilir sapı ve 360 ​​derece dönüşü olan yönlendirilebilir kızakları arayın.

Tekerlekli Kızaklar

Paten kızakları, büyük bir farkla patenlere çok benzer. Makaralı kızaklar, ağır makinelere cıvatalanabilmeleri için özel olarak üretilmiştir. Ekipmanı yukarı kaldırmak için bir forklift veya ayaklı kriko kullanılabilir, böylece tekerlekli kızaklar yerine kaydırılabilir. Makine aşağı indirildikten sonra, kızaklar makineye takılır, böylece gerektiğinde itilebilir ve hareket ettirilebilir.

MultiRoll, tekerlekli kızaklar için lider bir üreticidir. 2.500 ila 35.000 pound arasında değişen ekipmanı taşıyabilen bir dizi ürüne sahipler. Bu ekipman ucuz değil. Günün sonunda,  bir veya iki kez kullanacağınız pahalı ekipmanlara yatırım yapmaktansa, ağır makineleri taşımak için donatılmış profesyonel taşıyıcıları işe almaktan daha iyidir  .

Arkadaşı Kaldır

Tek ihtiyacınız olan bir ekipman veya mobilyanın köşesini kaldırmak için biraz yardıma ihtiyaç duyduğunuzda, Lift Buddy işinizi görecektir. Bu basit alet, ağır nesnelerin tek elle kaldırılmasına izin veren bir kriko görevi görür. Ekipman kaldırılırken, daha kolay hareket etmek için patenleri, sürgüleri veya kaymaları yerinde tutabilirsiniz.

Toe Jacks

Yukarıda belirtildiği gibi, bir ayak krikosu (veya zemin krikosu), emrinde bir forklift olmayan herkes için kullanışlı olabilir. Ayak krikoları, ağır makinelerin köşelerini kaldırmak için kullanılır, böylece altına patenler veya tekerlekli kızaklar yerleştirilebilir.

Burun krikosu, Lift Buddy’den daha ağır bir görevdir ve biraz farklı çalışır. Ekipmanı basitçe kundaklamak yerine, ayak krikosu bir araba krikosu gibi davranır. Kaldırma işlemini gerçekleştirmek için bir hidrolik  kol kullanılır . Bazı parmak krikolarında, ekipmanı daha hassas bir şekilde konumlandırmanıza izin veren bir dönme özelliği de vardır.

Ayak krikoları ağır kaldırma için idealdir çünkü düşük boşluk veya yüksek boşluk olsa da kullanılabilir. Ayrıca 60 tona kadar kaldırabilirler! İnanılmaz kaldırma gücüne rağmen, bazı durumlarda birden fazla burunlu krikonun kullanılması gerekebilir.

Kaldırma Kayışları

Hareketli kayış olarak da bilinen kaldırma kayışlarını kullandığınızda şilteler, mobilyalar, aletler ve ekipmanlar yalnızca iki kişi tarafından taşınabilir. Bu basit alet birçok biçimde gelir, ancak genellikle her iki ucunda ayarlanabilir halkalara sahip iki kayış vardır. Halkalar omuzların veya ön kolların üzerine takılır ve kayış hareket ettirilen nesnenin altına yerleştirilir.

Kaldırma kayışlarının en büyük yararı, sırtın üzerindeki baskıyı almasıdır. Ayrıca ağırlık dağılımına bile yardımcı olurlar ve daha iyi denge sağlarlar. Çoğu kaldırma kayışı 700 pound’a kadar taşıma kapasitesine sahiptir.

Hava Yatakları

Ton cinsinden oranlarla ağır ekipman için, taşıyıcılar genellikle hava yataklarının yardımını ister. Ekipmanın altına yerleştirilmiş bir platforma bağlı yatak elemanlarını şişirmek için bir hava kompresörü kullanılır. Sürekli hava akışı sayesinde ekipman kaldırılır ve kelimenin tam anlamıyla zeminde yüzer. Havalı yatak sistemleri  , özellikle eşit olmayan ağırlık dağılımına sahip makine ve ekipmanlar için idealdir.

(Visited 3 times, 1 visits today)

Post Author: is makineleri