Site Loader
2021 Cummins Motorları Yakıt Ekonomisini Arttıracak ve Yağ Boşaltma Aralıklarını Artıracak

2021 Cummins Motorları Yakıt Ekonomisini Arttıracak ve Yağ Boşaltma Aralıklarını Artıracak

Cummins , 2021 emisyon uyumlu X12 ve X15 karayolu motor serisini tanıttı.

Önümüzdeki model yılı, Sera Gazı (GHG) Faz 2 emisyon gerekliliklerinin ilk aşamasını temsil etmektedir. Yeni tedbirler, 2017 model yılı için yürürlüğe giren mevcut seviyeden bir adım ileride olup, 2027 model yılına kadar tamamen aşamalı hale gelmeden önce 2024 model yılında kademeli olarak artmaktadır. Çevre Koruma Ajansı’na göre ( EPA), standartlar Aşama 1’e kıyasla% 24’e kadar daha düşük CO2 emisyonları ve yakıt tüketimi sağlayacak.

Cummins iş makinaları X15 satışlarının yaklaşık% 70’ini oluşturan EPA 2021 uyumlu X15 Verimlilik Serisi , bu yılın başlarında, yönetmelik değişikliğinden önce tam bir model yılı olarak piyasaya sürüldü ve yalnızca X12 ve diğer iki X15 serisi motorun 2021 kamyonları için sipariş defterleriyle güncelleme zaten açılıyor.

Hem X15 hem de X12 motorları, 7 mpg veya daha fazla alan kamyonlar için 75.000 mil yağ boşaltma aralığına sahiptir, ancak X15 Performans Serisi, 5 ila 7 mpg arasında değişen kamyonlarda 2021 için 10.000 millik bir tümsek elde edecek.

Cummins’in ağır hizmet tipi karayolu ürün müdürü Kris Ptasznik, X15’in piyasada olduğu üç yıl boyunca şirketin OilGuard motor yağı analiz programında görülen örnekleme sonuçlarıyla yağ tahliyesinin uzatılmasının mümkün olduğunu söyledi.

Cummins’in Ürün Bağlantısı İşi İcra Direktörü John Malina, tüm 2021 motorları için, motor üreticisinin ayrıca yağ değişimini ve yakıt filtresi değişim programını ayarlayarak müşterilerin bakımı daha iyi planlamasına olanak tanıdığını söyledi.

Önümüzdeki model yılında motorlar da yakıt ekonomisi artışı elde edecek. Cummins’in ulusal hesaplar direktörü Nick Roth, bazı müşterilerin mevcut X15’te 9 mpg’den fazla gördüğünü, ancak bu sayının segmente, sürücüye ve çok çeşitli başka faktörlere göre değiştiğini söyledi.

Roth, “Kesin olarak söyleyebileceğimiz şey, 2020 yılında X15 Efficiency serisiyle 2021 uyumlu bir ürün piyasaya sürdüğümüz ve bu da 2019 ürününe% 3,5’e varan yakıt ekonomisi artışı gösterdi” dedi.

2021 için, EX derecelendirmesine sahip X15 Verimlilik Serisi müşterileri (bir Endurant HD şanzıman ve Öngörülü Motor Freni ve Öngörücü Vites Değiştirme gibi GPS özellikli özellikler ile donatılmış) yakıt ekonomisinde ek% 1,5 kazanmayı bekleyebilir.

X15 Performans Serisi, önceki nesle göre% 2’ye varan bir yakıt ekonomisi artışı elde ediyor. X12, temel donanım değişiklikleri yoluyla,% 2,5’lik bir yakıt ekonomisi iyileştirmesi elde eder. Önceki nesil ISX12 ile karşılaştırıldığında, 2021 X12 motoru% 8,5’e varan gelişmiş bir yakıt ekonomisi elde ediyor.

Sadece 2.050 pound teraziyi deviren X12, geliştirilmiş motor solunumu, optimize edilmiş ateşleme sıkıştırma oranı ve modifiye edilmiş piston segmanı paketleri aracılığıyla azaltılmış sürtünme kayıpları sayesinde daha iyi mpg sıkıştırır.

Ptasznik, X12 için isteğe bağlı EX derecelendirmelerinin 2021 için% 1,5 yakıt tasarrufu daha ekleyebileceğini söyledi. EX derecelendirmeleri, 2021’de X12’ye yeni sunuldu.

Yine 2021 için olan X12, Cummins’in Acumen hücresel bağlantı modülüne erişim sağlayarak, yeni bir motor kontrol modülü aracılığıyla bağlantılı yazılım güncellemeleri ve teşhisler sunuyor.

Acumen, Cummins’in yeni teknoloji platformu FiberRed’e doğrudan bağlanarak taşıyıcılara çalışma süresini iyileştirmek ve aracın ömrü boyunca daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmak için tasarlanmış dijital uygulamalara, ürün geliştirmelerine ve hizmet entegrasyonlarına erişim sağlar.

X15 Performans Serisi, geliştirilmiş dayanıklılığa yönelik gözleri olan daha büyük bir baskı yatağına sahip olurken, EGR akışı motor freni yardımı için iyileştirildi. X12 gibi, X15 Performans Serisi de Acumen erişimini açan güncellenmiş bir motor kontrol modülü (ECM) ile donatılmıştır.

X15 Performance Serisine yapılan hava işleme iyileştirmeleri daha iyi sıkıştırmalı ateşleme sağlar. Verimlilik iyileştirmeleri, azaltılmış parazitik ve sürtünme kayıplarını ve azaltılmış su pompası hızını içerir.

Otomatikleştirilmiş manuel şanzımanlarla donatılmış X15 Performance Serisi ile çalışan kamyonlar, daha önce 500 hp’nin üzerindeki ünitelerde bulunmayan SmartCoast, Öngörülü Hız Kontrolü ve Öngörülü Yol Hız Düzenleyicisine sahip olacak.

Cummins’in güç aktarma organı ve toplam sahip olma maliyeti danışmanlığı lideri RaNae Isaak, şirketin teknik özellikleri kolaylaştırmak için derecelendirme seçeneklerini basitleştirdiğini söyledi.

Efficiency Serisi, standart, SmartTorque ve EX derecelendirmelerinin bir karışımı ile 500 hp’ye kadar mevcuttur.

Performans Serisi X15, 525 ila 605 hp arasında güç sunarken, Üretkenlik derecesi, en yüksek beygir gücüne genişletilmiş erişimin kilidini açarak daha yüksek yönetilen hızlar sağlar.

Hat taşımacılığı ve bölgesel taşımacılık uygulamaları için optimize edilen X12, mesleki ve özel araçlarla birlikte benzer bir derecelendirme stratejisi izleyecek.

Yeni EX derecelendirmeleri – OnRamp Boost, Öngörülü Motor Freni, Öngörülü Vites Değiştirme ve Dinamik Gücü içeren bir özellik – yeni bir ECM sayesinde uzun mesafeli ve bölgesel kamyonlar için mevcut olacak.

Cummins ayrıca, bayilerin ve filoların güç aktarım sistemini ön uçta doğru şekilde belirlemelerine yardımcı olmak, belirli özellikleri ayarlayarak ekipmanı uyarlamak ve raporlama özelliği aracılığıyla sürücü performansını analiz etmek için tasarlanmış bir web sitesi olan PowerSpecWeb’i de piyasaya sürecek.

PowerSpecWeb, bir dişli hesaplayıcı, video içerikli elektronik özelliklerin tam açıklamaları, parametre ayarlarının nasıl optimize edileceğine ilişkin talimatlar, spesifikasyon sürecine yardımcı olan ek kaynaklar ve açma bilgilerine ve arıza kodu verilerine erişim içerir. Ayrıca tüm karayolu ürünlerinde hata kodlarını ve açma bilgilerini destekler.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Post Author: admin